Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

škodlivost RTG záření 20.09.2012 19:40:52
Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o odpověď na můj dotaz: s manželem se pokoušíme o miminko, pracuje jako ortoped a na sále je často přítomen RTG snímkovaní pacientů, samozřejmě používá ochrannou vestu. Bohužel dnes se mu poprve stalo, že operace se zkomplikovala, s RTG se nepočítalo a muselo se dělat, a on ani asistující se už nemohli jít převlíknout, tudíž vestu neměli.Byl tedy přítomen na sále- v místnosti ve které se dělal ležícímu pacientovi RTG snímek opakovane- 4 snímky, a neměl na sobě vestu. Mám se kuli tomu obávat co se týče plánovaní, ev. vyžaduje to nějakou pauzu? Moc bych Vás prosila o diskrétnost a zaslání odpověde pouze na muj email.Předem mnohokrát děkuji.L.V.
(Vložil(a): manželka)
Jako lékař váš manžel jistě zná rizika plynoucí z ozáření. Pro váš klid můžeme ujistit, že se nemusíte obávat.
(Za SÚJB: sujb)