Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 04.12.2022 16:32:50
Dobrý deň. V detstve cca pred 20 rokmy mi bolo robene ct hlavy. V lete v roku 2013 ( bolo mi 22 rokov) som mal nehodu, viacnasobna faktúra panvy a zlomená stehena kosť. Hneď po nehode bola operovana stehena kosť, rtg snímky na operacke. Ďalej ct panvy a ct celého tela. V nasledujúcom pol roku boli robene ešte kontrolne ct panvy 2x plus kontrolné rtg snímky kolien, bedrového klba a ramena. Týchto rtg snimiek mohlo byť od nehody do roka cca 20.V roku 2014 mi bola robená magnetická rezonancia alebo ct členka. V roku 2018 rtg snímka pľúc. V roku 2022 panoramatický snímok zubov. Zaujímalo by ma či si môžem s kľudom založiť rodinu. Obavam sa aby neboli porusene spermie ožiarenim alebo ich dna.Nemôže to mat vplyv na vyvoj plodu alebo dieťa po narodení, poprípade na dieťa v neskoršom veku? Keďže som bol veľa krát ožiareny a hlavne v oblasti panvy?

Dosť sa toho obávam. Vopred ďakujem za Váš čas a odpoveď. Prajem pekný deň.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

snímkování se stává díky svým stále se zlepšujícím diagnostickým možnostem běžnou součástí lékařské péče. Dávky záření, které jste dosud obdržel nemohou poškodit spermie ani mít vliv na vývoj zárodku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)