Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Škodlivost záření krátce po oplození 31.10.2022 10:36:01
Dobrý den, čeká mě neurologické vyšetření z důvodu přetrvávajících bolestí zad v dolní oblasti, možná je taktéž obtíž se sedacím nervem na pravé straně. Na rehabilitacích si se mnou nevěděli rady. Na jaře jsem podstoupila odstranění vaječníku a po třech týdnech od operace mě začaly záda bolet. Má otázka je však taková, že v čase vyšetření budu mít týden po ovulaci, a jelikož se s manželem snažíme o dítě, vzhledem k předchozí události, zajímá mě, zda může mít případně vyšetření rentgenem nebo jiné vyšetření vliv na oplozené vajíčko? Děkuji. Marie.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
rtg vyšetření páteře nemůže ohrozit oplozené vajíčko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)