Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na vývoj plodu 17.02.2022 11:33:49
Dobrý deň, dňa 2.11 som podstupila CT mozgu (bez ochranných pomôcok). O cca mesiac som zistila že som tehotná, moja posledná menštruácia bola 1.11-7.11 teda v čase vykonania CT. Môže to mať vplyv na vývoj plodu?
Ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dle našeho názoru a dle vašeho popisu k oplodnění vajíčka pravděpodobně došlo až po CT vyšetření (zárodek nebyl vytvořen, nebyl vystaven ozáření). Ale i kdyby k oplodnění skutečně došlo, ozáření z CT vyšetření mozku vývoj zárodku neovlivní.

(Za SÚJB: sekce radaiční ochrany)