Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT plic a snaha otěhotnět 10.11.2021 17:47:18
Dobrý den,
dnes jsem pro podezření na plicní embolii podstoupila CT hrudníku s kontrastní látkou. Zároveň se s manželem snažíme o dítě. Zatím jsem pravděpodobně ještě neměla ovulaci. Je potřeba tento měsíc raději počkat? Nebo déle? Mohlo být vajíčko ovlivněno zářením nebo kontrastní látkou? A v případě, že by už teď došlo k oplození nebo bych otěhotněla tento měsíc, mělo by toto vyšetření nějaký vliv na plod?
Děkuji za odpověď.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není třeba čekat. Pokud došlo k oplodnění, dávka záření neovlivní vývoj zárodku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)