Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 11.07.2020 10:02:03
Dobrý deň,
snažíme sa ca. pol roka o babätko. Pred troma týždňami bol manžel na RTG brucha, kedže mal na výlete bolesti. Počas snímky brucha mu bol dokonca nasadený ochranný plášť priamo na oblasť semenníkov. Keďže sme zabudli spýtať priamo na mieste, robíme si teraz spätne starosti, či by mohlo žiarenie ovplyvniť kvalitu spermií a či máme so snažením sa nejaký čas počkať. Mohlo by sa žiarenie napriek ochrannej vrstve odraziť na ich kvalite? Ďakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

RTG břicha nemůže ovlivnit kvalitu spermií.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)