Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 19.02.2020 22:14:16
Dobrý den, dnes jsem podstoupila vyšetření CT v oblasti břicha a vaječníků s podáním kontrastní látky. Byla jsem na více vyšetřeních, včetně gynekologického, kde mi doktor oznámil že mám těsně před ovulaci ( že nejspíš proběhne zítra). Zároveň se s manželem snazime o miminko. Je potřeba tento cyklus snažení raději odložit? Případně může vzniklé tehotensi ohrozit zdraví plodu? Poslední nechráněný styk jsme měli 4 dny zpátky, tedy sacne že mohu otěhotnět malá nejspíš je. Mám teď obavu doktor na interne moc nevěděl co odpovědět tak nakonec řekl že asi tento měsíc radši vynechat a že vajíčko mohlo být zasaženo. Děkuji za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není třeba vynechávat cyklus. Jak popisujete posloupnost prodělaných vyšetření, v jejich průběhu jste těhotná nebyla, k poškození vajíčka po vyšetření též nedošlo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)