Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 07.08.2019 16:27:36
Dobry den, dna 31.7. 2019 som absolvovala CT brucha a malej panvy. Dovod vysetrenia bol ten, ze moj priamy surodenec v rodine mal difuzny adenokarcinom zaludka. Vysledky CT vysetrenia boli v poriadku. Rada by som sa spytala, ci mohlo mat ziarenie z CT vysetrenia brucha a malej panvy vplyv na vajicka vo vajecnikoch, ci ich mohlo poskodit a ci su mozne v buducnosti poskodenia plodu z tohto dovodu z hladiska vyvojovych vad a rakoviny. Mohlo ziarenie z CT brucha malej panvy aj mne uskodit (po vysetreni mala 24 hod. bolela hlava a mala som nauzeu; nevracala som; bola mi podana kontrastna latka)? Dakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

CT vyšetření břišní oblasti s použitím kontrastní látky z důvodu vyloučení podezření na adenokarcinom žaludku není důvodem, abyste se obávala o své zdraví, poškození vajíček a plodu z ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)