Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 10.07.2019 17:28:10
Pekny den, buduci tyzden mam podstupit CT PET s kontrastom v oblasti bedrovej chrbtice. Varovali ma, ze 24hod sa mam vyhybat tehotnym zenam a malym detom. S manzelom planujeme dalsie dieta. Ako dlho mame cakat, kym sa o dieta zacneme pokusat? Nemam CT radsej odlozit o taky rok? Mam obavy z poskodenia vajicok radiaciou a zvysenia rizika pripadnych vad alebo rakoviny v detskom veku. Dakujem.
(Vložil(a): Eva Sch)
Dobrý den,

CT PET bederní páteře s použitím kontrastní látky nemůže poškodit vajíčka. Vyšetření neznamená zvýšené riziko vrozených vad z ozáření, ani rakoviny v dětském věku. Nevidím též důvod, proč čekat s plánováním miminka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)