Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vplyv C T a RTG na spermie 14.11.2014 18:51:00
Dobry den, prosim Vas o odpoved - manzel ma ist na CT vysetrenie mozgu a RTG krcnej chrbtice a snazime sa o dietatko. Maju tieto vysetrenia negativny vplyv na spermie, ak by som kratko po jeho vysetreniach, alebo par tyzdnov potom otehotnela? Mozu byt spermie poskodene? Docitala som sa rozdielne nazory, tak Vas prosim o radu. Dokonca som pocula, ze je treba az trojmesacna pauza v snazeni o tehotenstvo... Dakujem velmi pekne za odpoved.
(Vložil(a): Alica)
Dobrý den,

dávka záření, která je potřebná pro provedení CT vyšetření mozku a krční páteře nemůže poškodit spermie, neovlivní tedy plodnost (fertilitu) vašeho manžela.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)