Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg záření 28.07.2012 18:11:49
Dobrý den již od svých 7 let (nyní mě je 32)chodím na RTG obou kyčelních kloubů. Někdy to byly na ráz i 2 RTG snímky obou kyčlí. První 3 roky jsem chodil asi 4X ročně na RTG poté asi 3 roky 2X ročně poté asi 5 let 1X ročně. No a asi od mých 18 let chodím asi 1X za dva roky. To je celkem (protože některé RTG byly 2X naráz) asi kolem 37 RTG jen kyčelních kloubů. Poté jsem měl za život asi ještě kolem 1O RTG jiných částí těla. To je již celkem kolem 47 RTG. Na vašich stránkách jsem se dozvěděl velice pozitivní věc ato, že RTG se v tělě nekumulují. Přesto to určitě zdraví prospěšné nebude. Mimichodem, při RTG snímcích kyčlí mi byly genitálie někdy zakrývány silnou gumou ale někdy také ne. Prosím Vás pokud se RTG nekumulují a doteď žádné vedlejší účinky záření nepozoruji tak se nemusím dalších RTG snímků bát? Je to jako bych skoro žádné neměl? Nebo se mám snímkování podrobyt jen v opravdu nutných případech? mám strach hlavně následků na plodnost když jen v oblasti genitálií mám tolik snímků. A nebo jaké následky další mohou z toho být? Rakovina? Prosím odpovězte mi velice mě to trápí. Děkuji Peterka
(Vložil(a): milan peterka)
Dalších rtg se obávat nemusíte, dávky jsou velmi nízké na to, aby mohlo dojít k vážnému poškození. Co se týká ochrany, můžete ji požadovat.
(Za SÚJB: sujb)