Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Účinky záření 04.03.2011 12:32:25
Dobrý den. Mohu Vás poprosit o vysvětlení? Pakliže člověk za rok obdrž dejme tomu z kosmického záření 0,3 mGy, tak jaký to má dopad na jednotlivé orgány v těle? Znamená to, že dávka 0,3 mGY projde celým tělem a v každém jednotlivém orgánu dle jeho váhy může být zhruba stejný dopad záření? (např. plíce 0,3, střeva 0,3 Mgy, srdce 0,2 Mgy, šít. žláza 0,15...). Nebo obdržení dávky 0,3 mGY znamená rozprostření této dávky na celé tělo (př. plíce 0,02, střeva 0,02 a celkový součet dávky na orgány se = celotělové 0,3). Předem děkuju za odpvoěď. Eva
(Vložil(a): Eva Kropáčková)
Dávka z kosmického záření 0,3 mGy nebude mít zdravotní důsledky pro organismus.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)