Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen X Přírodní záření 31.01.2011 16:00:41
Mám jeden dotaz. Jaký je tedy rozdíl v účincích např. efektivní dávky 3 mSv, kterou obdržím jednorázově při běžném rentgenovém vyšetření, a např. obdržením stejné dávky z přírodního pozadí za jeden rok? Pokud tomu dobře rozumím, tak jednorázový rentgen by mě mít stejné ionizující účínky na organismus jako dávky z přírodního pozadí rozložené v dělším čase...děkuju za odpověď
(Vložil(a): Petr Kalouda)
Ano, rozumíte tomu dobře.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)