Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 27.02.2023 20:30:23
Dobrý den, prosím mohu se zeptat, jestli hrozí nějaké zvýšené riziko vzniku karcinomu prsu, když jsem za minuly rok byla poslána na tato vyšetření? Spect myocardu, po měsíci 4x rtg srdce plíce vždy ve 2 projekcích s odstupem 14ti dni, pak po měsíci rtg hrudní páteře tuším ve 2 projekcícha pak o 2 měsíce později rtg krční páteře. Babička karcinom prsu prodělala, tak mám velký strach, zda se prodelanymi vysetrenimi nezvyšuje případně riziko, když se takto brzy po sobě rentgenovala oblast hrudníku a tím pádem i prsou. Je mi 35, za život jsem měla i jiné rentgeny, zuby v prevenci, občas zápěstí, kotník krční pater, ale minuly rok mě ta oblast hrudníku tolika vysetrenimi moc vyděsila a pořad nad tím musím přemýšlet. Děkuji Jana
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

prodělaná vyšetření znamenají nízkou dávku. Souvislost s rakovinou prsu je spíše z hlediska rodinné anamnézy než z důvodu obdrženého ozáření v oblasti hrudníku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)