Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ruční detektor radiace - kontrola 24.09.2022 17:07:09
Dobrý den,

je, prosím, možné někde ověřit funkci detektoru radiace? Zakoupil jsem Geiger detektor DT-9501 výrobce CEM a mám pochybnosti o správnosti měření - v Praze měří 0.04, někdy 0,08 a jednou 0,4 mikroSv/hod. Nejde mi o přesné měření, ale o ověření funkce. Mc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

s ověřením funkce přístroje doporučujeme obrátit se na Státní ústav radiační ochrany https://www.suro.cz/cz/index_html


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)