Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Kojení a Ct 19.06.2022 11:32:52
Dobrý den,
Mam absolvovat CT vysetrení bricha a MP(to MP nevim co je? ) s kontrastni látkou. Stále kojím chci se zeptat budou ozářena i prsa? Bojím se rakoviny, kdyz je ted prsni tkáň citlivějši. Je tam vetsí riziku vzniku rakoviny, kdyz zena kojí, nebo není? Mám raději počkat, až kojit nebudu? Nebo je to jedno, zda se kojí či nikoli?
Moc dekuji a hezky den


(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vzniku rakoviny se u diagnostických vyšetření (ani tedy u CT v oblasti břicha) nemusíte obávat. Pokud je nám známo, kojení není kontraindikací u CT vyšetření, tedy ani u CT vyšetření v oblasti břišní. Nicméně nevíme, jak akutní je potřeba všechny vyšetření provést, proto raději konzultujte možnost provedení nebo odkladu s indikujícím lékařem a aplikujícím odborníkem.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)