Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 20.05.2022 07:03:57
Dobrý den..když mi primář napsal že ženské organy nebyli ve vyšetřování oblasti..chápu dobře že udělali jen jatra..popis byl hirni polovina bricha..nechápu ty hodnoty na jednotlivé organy..dostala jsem 7MGY A KOLEM JSOU DALEKO SLABSINORGANY NEZ JATRA..NEDEJ BOZE ZENSKE USTROJI..JA DIDJES LITUJI DNR KDY JSEM NA TO SLA..PO LATCE MAM VAZNE ZDRAVOTNI PROBLEMY A DO TOHO PSYCHICKE DIKY VSUGERACI OZARENI ZENSKYCH ORGANU.ct asi neodrazi paprsky na okolní organy.DEKUJU..
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se obávat, pan primář správně uvedl, že ženské orgány nebyly ohroženy, protože nebyly ve vyšetřované oblasti. V porovnání s národními diagnostickými úrovněmi, je Vámi uváděna dávka (7 mGy) nižší, než je standardní úroveň dávky pro toto vyšetření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)