Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 17.05.2022 21:09:43
Dobrý den,
měla bych na Vás prosbu/dotaz. Dne 14.2.2022, tedy před 3 měsíci jsem byla na CT břicha s podáním kontrastní látky, přičemž mi údajně zabrali k zobrazení i část plic. Následující 2 dny po vyšetření jsem se necítila dobře, špatně se mi dýchalo a bylo mi nevolno. Dne 23.4.2022 jsem chytla COVID a lékařce se zdálo, že mám zřejmě "chycené" ve spodní části plíce a poslala mě pro jistotu na RTG plic. Nyní bych měla absolvovat pravidelné preventivní mamologické vyšetření. Mohu se prosím zeptat, po jaké době od předchozích dvou uvedených vyšetření lze nyní preventivní mamologii bezpečně absolvovat, abych nedostala vyšší dávku záření a nezvýšila tím riziko zhoubného onemocnění (jehož vícero máme v rodinné anamnéze - zejména střev)?
Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se obávat, vyšetření není potřeba odkládat, vyšší dávka záření Vám nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)