Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 04.05.2022 19:45:22
Dobrý den 7.2 jsem udelala osudovou chybu úplně zbytečně jsem.sla na ct jater..krev jsem mela ok..UZ UKAZAL NEZHOZBNY TOMUREK MUJ NUDR CHTEL JISTOTU..CT JSEM NEVEDELA CO JE A JA KRAVA SI O TOM NEZJISTILA NIC..DO DOBY NEZ JSEM DOSTALA ALERGIÍ NA KONTRASTNÍ LATKU TYPU ROZJETE ZILY NA NOHACH A BOLESTI..LEKY ZADNY NEBERU JSEM SPORTOVKYNE..KDYZ DELAJI JATRA CT UMI OCHRANIT OSTATNI ORGABY?? JAKO STITNA ZLAZA!VAJECNIK A DELOHA..MMUDR VE ZPRAVE NAPSAL DVOUFAZOVE VYSETRENI HORNI CASTI BRICHA..HODNOTA 7Mgy ta dvoufazova mam počítat dvakrát 7MGY MAM STRACH A VYCITKY CO JSEM TO UDELALA..ORGANUM A TELU..HROZI NECO?? MAM JEDEN VAJECNIK..NOHY MAM HROZNE!!!můZE jodova latka poskodit stitnou zlazu??? Lituji dne kdy jsem sla na toto hrozne vysetreni co ZE mne udělalo chodící výčitky...DEKUJI ZA VSECHNY ZODPOVĚZENE OTAZKY..PROSIM..NEZIJI ALE PREZIVAM
.JA UPRIMNE NEVEDELA CO TO CT JE ZA MAZEC..MUZE TO UDELAT NECO SE SLABSIM ORGANEM???KORD KDYZ SE MI STALO CO SE STALO
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nežádoucí účinky podání kontrastní látky, stejně jako případný vliv jódu na štítnou žlázu musíte řešit s lékaři. Z našeho pohledu, dvoufázové CT vyšetření jater, nemůže způsobit poškození jater ani okolních orgánů.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)