Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 19.04.2022 13:45:53
Dobrý den, ráda bych se prosím zeptala na celkovou dávku, ev. rizikovost součtu následujících vyšetření u pacienta 30 let 195cm/100kg během posledních 6 měsíců. Nejprve CT trupu (5725 total mAS, 828 mGycm total DLP), za 4 dny PET/CT (1144mGycm), poté za 3 měsíce lowdose hrudníku 332 (total mAs), 27 total DLP, a za další 3 měsíce CT trupu 3311mAs, total DLP 915mGycm

Je to již nadlimitny, dá se vypočítat míra rizika pro mladého člověka? Mnohokrát děkuji.

V plánu jsou CT trupu po půl roce, ale ráda bych se pokusila o převedení na MRI.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro lékařské ozáření nejsou stanoveny limity, nelze tedy říci, že ozáření je nadlimitní. Předpokládám, že zdravotní problém je důvodem častějšího diagnostického vyšetření. Pro výpočet dávky se obraťte na radiologického fyzika pracoviště, kde byla vyšetření provedena.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)