Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 09.01.2022 12:18:44
Dobrý den,

za poslední 2 roky jsem absolvoval CTA, CT koronarografie (měl jsem ale vyšší tepovou frekvenci kol 110, tak předpokládám, že byl využit radiačně náročnější retrospektivní typ skenování), dále CT hlavy a krku, 3x RTG plic a RTG břicha.

Rád bych se zeptal, jakou dávku jsem podle Vás asi obdržel - můj odhad je někde mezi 25-35mSV.

Také bych se rád zeptal, zda se lze procentuálně vyjádřit pravděpodobnost budoucí rozvoje maligního onemocnění.

Děkuji.
Jan Nedoma
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

součet dávek je bez znalosti konkrétních parametrů těžko odhadnutelný. Netroufáme si ani provést odhad pravděpodobnosti vzniku maligního onemocnění. Nicméně se jedná o diagnostická vyšetření, riziko z vyšetření je nízké.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)