Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 07.12.2021 19:25:23
Dobrý den,
cca 6 hodin po vyšetření PET/CT s jodovou kontrastní látkou a radiofarmakem 18F-FDG se dědeček koupal ve vaně. Do vody se počůral, nějakou dobu ve vodě zůstal než jsme jej přišli umýt a osušit. Jelikož se radiofarmakum vylučuje močí, mohl si tímto nějak ublížit, případně kontaminovat koupelnu? Vanu jsme důkladně umyli.
Děkuji za odpověď a prosím o neuvádění jména.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pouze 20 % 18F-FDG se vylučuje močí, poločas rozpadu je 110 minut (cca 2 hodiny). Za 6 hodin je pokles už tak velký, že nemůže ublížit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)