Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Radiacna zataz 03.11.2021 22:25:16
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohladom radiacnej zátaze. Absolvovala som CT mozgu + CTA intrakran. tepen pristojom GE Medical System LightSpeed VCT alebo RT16 (neviem presne). Vyziadala som si efektivnu davku, ktorá vysla odhadom +- na 14,1 Msv. (Ten odhad mám brat s rezervou). Na vasej stranke som si precitala vsetky odpovede na podobné otázky s velmi upokojujúcimu odpovedmi. Viete mi prosím napisať, čo si myslite o tejto davke zataze na moj organizmus? Má to dlhodobé negativne úcinky napr. na mozog, štítnu žlazu,…? Mám 33 rokov a vysetrenie dopadlo dobre. Ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Vaše radiační zátěž byla nízká, nebude to mít dopad na vaše zdraví či orgány, tedy ani na mozek, ani na štítnou žlázu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)