Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 13.05.2021 10:28:49
Dobrý den, trpím OCD a mám strach z radiace a rentgenů. U zubaře mi dnes udělal lékař snímek, pomocí přístroje, který se otáčel kolem hlavy. Cítil jsme trošku teplo. Nemohl jsem dostat větší dávku záření? Je možní například porucha,k terá by dělala snímky velkým zářením? Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zubní rtg "velkou" dávku záření nezpůsobí, porucha je nepravděpodobná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)