Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 10.05.2021 09:47:46
Dobrý den. Byla jsem na CT angiografií hrudníku a krku a když jsem si šla pro cd, tak mi řekli, že jsem měla hodně skenu, prý 5000. Trochu mě to vydesilo. Chci se zeptat, jestli je to opravdu hodně nebo se jich dělá běžně tolik? Bylo tím pádem mnohem větší záření?
Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

na význam hodnoty "5000" se musíte zeptat na pracovišti, které vám CT provádělo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)