Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 07.05.2021 19:56:11
Dobrý den, při ct vyšetření břicho+pánev jsem obdržela dávku 20mSv. Četla jsem, že v okoli Černobylu obdrželi lidé dávku 20-30mSv a zvedlo se množství diagnost.leukemii.Rada bych se zeptala,jak velké riziko vzniku leukémie po dávce 20mSv je? Děkuji A.K.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vystavíme-li jednotlivce efektivní dávce 100 mSv, je pravděpodobnost úmrtí na nádorové onemocnění velmi nízká, pouze 0,5 %. Pokud jste obdržela efektivní dávku 20 mSv, je tedy pravděpodobnost ještě 5x nižší.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)