Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 13.04.2021 00:33:24
Dobrý den, děkuji Vam moc za odpověď a jště se chci zeptat na jednu věc. Píšete zde, že maximální dávka záření při rentgenování není nijak určena, nemůže se tedy stát,že personál nějakým způsobem obvyklou dávku pro určitou část těla překročí?děkuji vám moc za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

limit pro lékařské ozáření není stanoven, nicméně pracoviště má stanoveny tzv. místní diagnostické referenční úrovně (DRÚ) dávek, které jsou stanovené právě v "dávkových" veličinách. Dodržování DRÚ je garancí toho, že obvyklé dávky pro určité části těla nejsou překračovány.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)