Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT novorozence 09.12.2020 17:46:25
Dobrý den,
prosim o informace o rizicich vysetreni CT (brachialni plexus) u novorozence. Dcera by mela podstoupit i magnetickou rezonanci. Nemohl by z MR stacit? CT se mi zda pro novorozene miminko velmi radikální. Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zřejmě zobrazení magnetickou rezonancí není dostatečné. Doporučuji CT (brachialni plexus) u dcerky neodmítat. určitě je přínos větší než opravdu jen teoretické, nízké riziko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)