Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

záření OPG 17.10.2020 17:25:36
Dobrý den,
v jednom týdnu v pátek jsem byl u zubaře na RTG -malý senzor v ústech. A hned v sobotu na zubní pohotovosti mi dělal OPG snímek. Pravděpodobně mi budou dělat za 1-2 měsíce opět OPG,protože budu přecházet k novému zubaři. Nebude už to moc velká zátěž v krátké době? Mohlo by to mít už třeba minimální negativní vliv na zdraví organismu? Kolik asi mSv má jeden snímek OPG a kolik mSv malý senzor v ústech? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

efektivní dávka z intraorálního snímku se pohybuje v rozpětí cca 1-8 mikroSv, z OPG 4-30 mikroSv. Jedná se o velmi nízké dávky, ani opakované OPG nemá negativní vliv na zdraví.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)