Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 28.07.2020 12:14:23
Dobrý den, min. Týden jsem v jeden den absolvovala rtg. Plic +břicha a ještě CT břicha a kontrastní látkou v s výši ozáření 281mGy*2.
Je mi 40 let a CT vyšetření jsem měla v životě asi 3x,jednou cca v 15 letech a podruhé cca 4 roky zpět a teď nyní. RENTGENU BYLO CCA 10-15 (pokaždé něčeho jiného).
Mám asi jako většina lidí tady strach z dávky ozáření a rakoviny.
Jednotlivé dávky se za život sčítají.
Jaké je pro mě riziko z těchto vyšetření cca?
Jaká je dávka 281 mGy prepocteno na jednotku mSv?
Děkuji předem za Váš čas i odpověď.
S pozdravem Zuzana S.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, riziko z provedených vyšetření nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)