Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 01.11.2019 05:13:29
Dobrý den, před cca 16 lety jsem absolvoval 3x CT plic. 1x RTG střev. Každý druhý rok absolvují RTG plic. Tento rok i RTG kyčle. Jsem objednán za 14 dní na CT kyčle. Mohu to podstoupit, není to již mnoho? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro lékařské ozáření, které je zdůvodněné neplatí limity. Nelze ani určit, kdy je lékařského ozáření "mnoho". Dle mého názoru, podstoupit CT kyčle i další zdůvodněná diagnostická vyšetření můžete.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)