Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 31.07.2019 07:20:25
Dobrý den, absolvovala jsem kardiologické vyšetření, ekg, holter, sono, zátěžový test z důvodů přetrvávajícího tlaku na hrudi a pocitu, že je mi zle od srdce. Vyšetření byla v pořádku, pro jistotu mne ošetřující lékař posílá ještě na ct cév. Chtěla bych se zeptat, zda je toto vyšetření nutné, mám velké obavy z dávky ozáření a zda by stejně dobře případný daný problém, který by se mohl najít nezobrazila třeba jen magnetická rezonance. Ct jsem ještě nikdy nepodstoupila, v případě, že by opravdu bylo nutné, jak moc se mám obávat dávky ozáření a také bych se chtěla zeptat, zda po vyšetření člověk vyzařuje nějakou dobu dávky záření do okolí (dotaz formulovaný kvůli styku s malým dítětem). Děkuji Vám velmi zdvořile za Vaši odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

CT vyšetření je lékařem indikováno, to nelze zpochybňovat. Dávky záření z CT vyšetření se neobávejte.
Po CT vyšetřený nevyzařuje do okolí žádné záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)