Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 17.06.2019 17:08:48
Moc dekuji za odpoved. Jeste mi lezi v hlave, cetla jsem, ze caste rentgenovani zubu u deti zvysuje riziko nadoru na mozku, nebo leukemii, ale pred castym letanim letadlem s detmi nikdo nevaruje, a tam je pritom clovek ozareny cely.Ja jsem se o tom docetla uplne nahodou o nebezpeci radiace v letadlech, synovi je 8 let a letel doposud 4 dlouhe lety a kratkych letu aspon 2 kazdy rok doposud.K nekolika zubnim rentgenum jeste 1 rentgen hrudniku pred 2 lety. Mam strach, jestli je to moc ozareni v detskem veku. Dekuji jeste za jednu odpoved moc prosim.
(Vložil(a): Zuzana Svobodova)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy. Ve všech Vámi popisovaných případech (lety, zubní snímek a rtg hrudníku) se jedná o velmi nízké dávky, které syna nemohou nijak zdravotně ohrozit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)