Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 16.06.2019 07:23:50
Dobry den,

mam osmileteho syna, za posledni rok jsme nekolikrat presly na jinou zubni kliniku,rentgenu zubu za posledni rok Mel nekolik. Uz zubare menit nebudeme,ale ted si vycitam, ze 2 panoramickych snimku zubu jsem syna mohla usetrit, a nemuzu na to prestat myslet, jestli moji vinou nebude mit vysokou davku ozareni. Jinak zadne jine rentgeny v detstvi doposud nemel, krome u zubare. Jeste jsem se chtela zeptat, je Pravda, ze jeden let letadlem cca 10 hodin se rovna jednomu panoramickemu snimku zubu? Je Pravda, ze o riziku cestovani s detmi letadlem vuci ozareni se nemluvi, kdezto rentgeny vseobecne ano, hlqvne u deti, a cetla jsem rentgen deti u zubare maximalne 1 x za rok, ale kdyz letime 1x za rok dalkovy let, je to to same jako par zubnich rentgenu?? Dekuji za odpoved
(Vložil(a): Zuzana Svobodova)
Dobrý den,

obavy z panoramatického snímku jsou zbytečné. Co se týká radiační zátěže z kosmického záření je pravda, že je v povědomí lidí méně než rentgenování.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)