Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 07.11.2018 12:55:31
Dobrý den, mám starožitné náramkové hodinky. Pouzdro je na pant a jde snadno otevřít. Dříve se pry používala na luminiscenční vrstvu barva s rádiem. Obnáší nošení těchto hodinek, případně otevření pouzdra nějaké riziko?
(Vložil(a): Jan Hájek)
Dobrý den,

bohužel nelze na základě Vašeho popisu říci cokoliv bližšího. Obecně můžeme jen konstatovat, že jsou dnes hodinky s obsahem radia spíše vzácností.
Pokud chcete mít jistotu, obratťe se s prosbou na proměření a svým dotazem na některé z našich Regionálních center SÚJB:
https://www.sujb.cz/o-sujb/kde-nas-najdete-spojeni/spojeni-na-regionalni-centra-sujb/,
případně na Státní ústav radiační ochrany, v.v.i.:
www.suro.cz.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)