Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 20.04.2018 09:43:29
Dobrý deň, absolvovala som PET/CT vyšetrenie trupu v plnej aplikačnej dávke, nič podstatné sa nezistilo. Chcela by som sa informovať či toto vyšetrenie môže mať pre mňa do budúcnosti negatívne následky, mám 34 rokov. A taktiež ma zaujíma či je vhodné rozmýšlať o potomstve v blízkej budúcnosti po takomto vyšetrení. Ďakujem Vám za odpoveď.
(Vložil(a): Zuzana Čižmárová)
Dobrý den,

bez znalosti velikosti obdržené dávky nelze spekulovat o možných následcích. Doporučuji obrátit se na pracoviště, aby Vám dávku sdělilo. Ale nemyslím si, že lze očekávat negativní následky. Z hlediska plánování těhotenství není vyšetření překážkou.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)