Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 09.04.2018 09:32:21
Dobrý den, v lednu jsem utrpěla úraz - zlomeninu dolního konce stehenní kosti spolu s nalomenou čéškou. Do dneška jsem absolvovala 3x rentgenové vyšetření, pokaždé asi 10 snímků od kyčle přes stehenní kost a obě kolena. Bez nabídnutí ochrany spodního břicha. Nyní mám jít na kontrolu, samozřejmě i na rentgeny, bojím se, že dodané záření v posledních týdnech je přílišná zátěž na organismus (je mi 60 let). Prosím o radu, jak postupovat.
(Vložil(a): Jindra)
Dobrý den

nemusíte se obávat, dávky z vyšetření končetin nejsou zátěž pro organismus.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)