Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Záření po RTG, CT a ozařování 08.03.2018 13:42:04
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když jsem byl na základní škole měl jsem často nějakou zlomeni a byl jsem často v sádře. Po par letech mi doktorka, ze už je pro mě nebezpečné chodit dal na rentgen. Za 4 roky jsem tam byl 2x a chtěl bych se zeptat, jestli po nejake době rentgenové ozáření zmizí a nebo do konce života pro mě bude nebezpečné chodit na rentgen. Díky za odpověď
(Vložil(a): Jiří Batelka )
Dobrý den,

určitě to není tak, že do konce života pro Vás bude nebezpečné chodit na rentgen. Přínos rentgenového snímku zpravidla vždy převýší možná rizika.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)