Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 10.06.2017 20:57:16
Dobrý den, četla jsem, že např. koupele v Janských lázních nejsou vhodné pro těhotné. Chtěla bych se zeptat, zda týdenní léčebná kúra v termálních lázních Hevíz v Maďarsku (každodenní koupele v jezeře, které má být lehce radioaktivní) může mít vliv na plod, pokud by byl počat v průběhu kúry? Omlouvám se, pokud je dotaz tzv. mimo mísu, ale nevím kam se obrátit. Děkuji.
(Vložil(a): Věrka)
Dobrý den, obecně platí, že krátkodobé pobyty v lázních, které využívají "radioaktivní" vodu není u těhotných kontraindikován.
V případě početí během kúry není zárodek negativně ovlivněn.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)