Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 14.04.2017 21:35:19
Dobrý den
V poslední době se šíří zpráva,že se přiblížil radioaktivní mrak k ČR.Jaké zdravotní riziko to znamená pro obyvatele co do výše škodlivé radiace?Jakými jinými preparáty na bázi jodu je možno se chránit proti eventuálnímu zamoření-tablety Jodidu draselného jsou ve všech lékárnách,v kterých jsem byla- nedostupné-vyprodáno!!!!-to už je zarážející.Že by někdo věděl více,než obyčejní lidé?Jaká výše zamoření je z ovzduší zdraví škodlivá?
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Chytilová Ludmila)
Dobrý den, SÚJB nemůže potvrdit vaši domněnku, že "se přiblížil radioaktivní mrak k ČR". Je pravda, že v průběhu ledna některé laboratoře detekovaly jód 131, ale jednalo se velmi nízké hodnoty, ze kterých nehrozí obyvatelům v ČR žádné zdravotní riziko. Za této situace není potřeba se znepokojovat a tablety kalium jodidu v lékárnách shánět.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)