Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 10.04.2017 08:55:37
Dobrý den, několik měsíců jsem vyšetřován pro nádor v plicích. Od ledna do dubna (tj. za 3 měsíce přesně) jsem podstoupil 2 vyšetření CT hrudníku a po jednom týdnu od posledního CT hrudníku další CT vyšetření břicha a dolní pánve, takže dávky mnohem silnější než hrudníku. Všechny vyšetření proběhly s kontrastní látkou. Při skenu břicha jsem musel ještě vypít téměř litr vody s jakousi další kontrastní látkou. Přitom jsem měl i RTG vyšetření. Celkem asi 20 RTG. Stále se léčím a nevím kolik toho ještě do mne pustí!? Docela mne děsí jakou dávku radiace jsem dostal a co to může způsobit.
(Vložil(a): Petr Štěpánek)
Dobrý den,

Je zřejmé, že CT vyšetření s kontrastní látkou podstupujete v rámci "vyšetřování pro nádor v plicích".
V takovém případě je i vyšší počet a s tím spojená vyšší dávka záření zcela odůvodněná a mají výrazný benefit pro Vaše zdraví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)