Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 15.02.2017 20:46:32
Dobrý den, pracuji ve stomatologickém centru. Denně se zde zhotovují OPG, při kterých zůstávám v té samé místnosti. Cca 3 metry od přístroje je vysoká (nikoli až do stropu) DŘEVĚNÁ skříň, široká cca 50 cm, za kterou jsem po dobu provádění OPG schovaná. Je toto dostatečná ochrana před zářením (dřevěná skříň, vzdálenost)? Je zde pro mě jako obsluhu nějaké nebezpečí ozáření? Při obsluze nepoužíváme žádné ochranné pomůcky. Předpokládám, že při instalaci a uvedení do provozu, muselo být provedeno kontrolní měření a na základ? toho pak povoleno užívání, je to tak? Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Katka)
Dobrý den,

Pokud ustoupíme 3 metry od OPG měla by být ochrana (vzdáleností) dostatečná. U OPG i intraorálního rtg je postačující odhad neužitečného měření. Těžko ale posuzovat takto od stolu. Více poradíme, až když pracoviště odanonymníte.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)