Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 31.01.2017 14:27:14
Dobrý den,
při preventivní návštěvě zubaře mi provedli 4x malý reoentgen zubů (2 na levé a 2 na pravé straně čelisti) a hned poté velký roentgen zubů. Neměla jsem žádný problém. Jakou dávku záření dá malý a velký roentgen? Nechápu, k čemu se dělá malý a velký roentgen současně. Děkuji Vám za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, můžeme se vyjádřit pouze k odhadu dávky ze zubního rtg vyšetření, nikoliv proč byl se rtg proveden.
Efektivní dávka ze intraorálního snímku zubu je cca 0,2 mSv, z "velkého" rtg snímku (čelisti) je vyšší, ale stále velmi nízká.

(Za SÚJB: sekce Radiační ochrany)