Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: radiojodizace 22.03.2016 20:57:06
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat má maminka podstoupila operaci štítné žlázy a 10.3.2016 radiojodizaci. Dne 21.3.2016 byla propuštěna. Vzhledem k tomu, že máme holčičku 18 měsíců, sestra miminko 1 měsíc a koncem dubna ho čeká operace s tím,že do nedavna byl v inkubátoru a já ještě jsem na začátku těhotenství. Má otázka tedy zní do kdy bychom k mamince neměli aby nebyl někdo z nás ohrožen.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

z Vašeho dotazu není jasné jaké množství radioaktivního jodu bylo vaší mamince po operaci štítné žlázy aplikováno. Nicméně určitě platí, že propuštěna byla za podmínek, kdy aktivita jodu v MBq je na úrovni efektivní dávky, která odpovídá limitu pro obyvatelstvo (1 mSv). Při propuštění měla být informována (písemně nebo ústně) jak se má chovat po návratu domů. Doporučuje se po dobu 10 dnů nebýt v přímém kontaktu s těhotnou a malými dětmi.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)