Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 09.12.2015 03:17:56
Dobrý den, během tohoto roku jsem 5x s odstupem cca dvou měsíců absolvovala hloubkový obstřik bederní páteře PRT pod CT ochranou. Když jsem toto nedávno pověděla jedné lékařce, zděsila se, s tím, že už nebudu moci mít děti, že je to strašně škodlivé tolik záření do sebe vstřebat za rok atd, což mě docela vyvedlo z rovnováhy... Ráda bych se zeptala, zda jde v mém případě do budoucna o nějaké ohrožení v souvislosti s množstvím záření? a o jaké?
Děkuji předem za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

celková dávka, kterou jste obdržela při CT kontrole obstřiku bederní páteře neohrozila Vaše zdraví, nemá vliv na otěhotnění.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)