Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 10.07.2021 08:48:00
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na úroveň ozáření při letu v těhotenství 5 - 12 týden. Jak velké je riziko poškození plodu? Jak by úroveň ozáření mohla plod poškodit? Lety:New York Vídeň tam a zpět, Vídeň Atény tam a zpět, Vídeň Dubrovník tam a zpět, New York Vídeň tam a zpět.
Moc si vážím vaším odpovědi.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

let po Evropě znamená dávku zanedbatelnou. V případě delších letů, např. Vídeň - New York a zpět, by mohla být dávka až v jednotkách či desítkách mSv, ale ani taková dávka není pro plod nebezpečná.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)