Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Ozáření při letecké přepravě 26.08.2019 07:35:05
Dobrý deň. I keď tu vidím už pomerne staršie otázky, chcem, pridať prosím, jednu novú. Píšete, že žiarenie neohrozuje plod nastávajúcej matky. Prečo prosím, mnohé stránky píšu hlavne o dialkových letoch opak? Potrebovala by som vycestovať na len vrámci EU do cca 3 hodín tam 3 naspäť. Nasleduje teraz cca 10.tydem tehotenstva a let bude možný max v září alebo podzim. Je to, prosím, ohrozujúce? Plod už bude v tom čase trošku starší a v každom období je rôzna citlivosť. Ďakujem vopred. Michaela
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Nemusíte se vůbec obávat ? z hlediska záření Vaše dítě tyto lety nijak neohrozí. Případný negativní vliv na vývoj plodu přichází v potaz pouze při dávky na plod v úrovni stovek mSv ? to je velmi vysoká dávka, která je fyzikálně při těchto letech nedosažitelná. Při těchto letech dostane plod dávku o několik řádů nižší.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)