Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 01.06.2019 20:52:49
Dobry den,
pracuji jako letuska a letam ve vysce 10-11 km. Lety jsou v prumeru 3 hodiny tam, 3 hodiny zpet, tj. cca 6 hodin denne pri frekvenci cca 15 letu mesicne. Je toto letani nebezpecne pro tehotnou zenu, resp. pro vyvoj nenarozeneho ditete. Jsem v 7.tydnu tehotenstvi, a zvazuji ukonceni letani. Kdy je pro tehotnou letusku vhodne prerazeni na jinou praci?
Mockrat dekuji za odpoved.
S pozdravem
Denisa Blazkova
(Vložil(a): Denisa Blažková)
Dobrý den,

bez znalosti odhadu vašich osobních dávek nelze rozhodnout. Obraťte se na zaměstnavatele, ten by měl zajistit, aby dávka budoucího miminka nepřekročila efektivní dávku 1 mSv.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)