Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 11.12.2018 18:01:06
Dobry den, věřím, že je riziko malé, přece jen se ale zeptám na mou plánovanou cestu, jelikož se jedná o velkou vzdálenost a blízkou polárnímu kruhu. Jedná se o Istanbul - Buenos Aires - Ushuaia a zpět. Budu v 17. - 20. týdnu, tedy obecně v dobré době na cestování. Je zde nějaké procento možného rizika?

Děkuji!
Marie
(Vložil(a): Marie)
Dobrý den,

můžeme se vyjádřit pouze k riziku ozáření z kosmického záření během Vámi plánovaného letu. Dávka, kterou plod obdrží, neohrozí jeho vývoj.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)