Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření při letecké přepravě 22.11.2018 12:45:17
Dobry den, chtela jsem se zeptat, jak moc je v tehotenstvi nebezpecny z pohledu radiace let (I) z prahy do bangkoku a zpet a let (II) z prahy do denpassaru a zpet. Pripadne (III) jak moc nebezpecny je let z denpassaru do bangkoku.

Moc dekuji a zdravim
Tereza
(Vložil(a): Tereza)
Dobrý den,

takové dlouhotrvající lety představují pro zárodek, resp. plod, radiační zátěž z kosmického záření ve stovkách mikroSv. Taková dávka není "pro těhotenství" nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)